כל מה שצריך לדעת על איתור נזילות

אם אתם מגלים רטיבות כלשהי בקיר ביתכם, או אם אתם רואים כי יש טפטוף מים ממקור כלשהו אך אינכם יודעים מהו המקור המדויק לטפטוף זה, חשוב שתדעו כי מדובר על מקרה שבו עליכם להזמין איש מקצוע מומחה לאיתור נזילות, כמה שיותר מהר. נזילה שאיננה מטופלת בזמן, עלולה להסב נזק הן למבנה עצמו והן לתכולה של המבנה. מעבר לכך, היא מסיבה אי נעימות רבה לדיירי הבית.

מהם הגורמים לנזילות בדירת מגורים?

ישנם גורמים שונים שיכולים לגרום לנזילה בביתכם: ראשית כל, הגורם הנפוץ ביותר הוא בעיה כלשהי באיטום. בין אם מדובר על בעיה באיטום הגג ובין אם מדובר על בעיה באיטום הקירות, בשל כשל כלשהו באיטום, בעונת החורף הסוערת והגשומה, תהיה חדירה של מים לתוך המבנה. גורם נוסף שיכול לגרום לנזילה בבית הוא שחיקה של הצנרת המצויה מאחורי הקירות או תחת המרצפות שבדירת המגורים. במידה והצנרת נשחקה ובגין זאת יש בה סדק כלשהו, הרי שהמים העוברים דרך הצנרת יחלחלו דרך הסדק ויגרמו לנזילה או לרטיבות. מכיוון שהצנרת של מערכת האינסטלציה הביתית סמויה מהעין ומצויה מאחורי קירות ותחת מרצפות, הרי שבלי איש מקצוע מיומן ומקצועי, לא יהיה אפשר להבין מהו המיקום המדויק של הנזילה. לכן, בכל מקרה שבו אתם מזהים טפטוף של מים מאחד הקירות או מהתקרה שבביתכם או, בכל מקרה שבו אתם מזהים סימנים שיכולים להעיד על נזילה, יש לפנות לאיש מקצוע העוסק בתחום איתור נזילות ותיקון נזילות בצורה מקצועית ואמינה.

איזה סימנים יכולים להעיד על נזילה קיימת?

מעבר לעובדה שלעיתים כאמור פשוט רואים טפטוף של מים, שמעיד על נזילה, ישנם סימנים נוספים שיכולים להעיד על נזילה קיימת והם: אם אתם רואים סימני רטיבות בקירות או בתקרה, ככל הנראה יש נזילה כלשהי שחשוב לאתר את מקומה ולטפל בה. אם אתם מגלים סימני עובש על הקירות וכן, יש ריח לא טוב בחלל החדר, ככל הנראה יש נזילה. אם חשבון המים שלכם גבוה מהרגיל על אף שלא השתמשתם בצורה חריגה במים, יתכן מאוד כי יש לכם נזילה. כמו כן, אם הקיר שלכם מתפורר באזור כלשהו, גם במקרה הזה ככל הנראה יש נזילה.

איתור נזילות- מה צריך לדעת?

בעבר, בכדי לאתר את המקור של נזילה כלשהי בבית, היה צורך לשבור קירות או להרים מרצפות עד שהיו מגיעים למיקום המדויק של הנזילה בכדי לטפל בה. מדובר על תהליך לא נוח לדיירי הבית, שהסב הרס רב ודרש מיני שיפוץ אחריו. כלומר, מלבד אי הנוחות שהוסבה לדיירי הבית נדרשה השקעה כלכלית לאחר תיקון הנזילה, לצורך שיקום הבית. כיום, כבר אין צורך לשבור קירות או להרים מרצפות בכדי לאתר מקור של נזילה וכל שיש לעשות זה פשוט לבחור באיש מקצוע שמציע שיטות מתקדמות ויעילות לצורך איתור נזילה. איתור נזילה במצלמה טרמית מיוחדת, מהווה כיום שיטה פופולארית לאיתור נזילה, שאיננה מסבה הרס לבית. בכדי לאתר נזילה במצלמה זאת, יש לחמם את המים בבית. המצלמה מזהה באופן חיצוני את המיקום שבו הטמפרטורה נמוכה יותר בקירות או ברצפות ובגין זאת ניתן להסיק כי במיקום זה קיים כשל כלשהו בצנרת שגורם לנזילה.

מלבד שיטת איתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית, ישנן שיטות מתקדמות נוספות לאיתור נזילות כגון: שימוש בגז מיוחד שאיננו פוגע בבני אדם או בסביבה בכדי לאתר מקור נזילה ועוד.

כיצד בוחרים איש מקצוע רלוונטי לצורך איתור נזילות?

מכיוון שאיתור נזילות זוהי עבודה שחייבת להתבצע בצורה מדויקת ואיכותית, יש לוודא טרם אתם בוחרים איש מקצוע כי מדובר על אדם אמין, מקצועי ומנוסה בתחום איתור נזילות בשיטות אל הרס מתקדמות. רק לאחר שמוודאים כי מדובר על איש מקצוע שניתן לסמוך עליו, שקיבלתם עליו לא מעט המלצות ושקראתם כי הוא בעל ניסיון, ותק בתחום ומוניטין, תוכלו לבחור בו לצורך איתור נזילה ותיקון רלוונטי. אם אתם מחפשים את אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום איתור נזילות, כדאי שתבחרו את איתור ברור – מומחים לאיתור נזילות מים.

קישור מקוצר:
קרדיט תמונה: freepik

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

קוגל "מעורב" ירושלמי

יהודה דרורי במאמר מעורר על סטראוטיפים, על מה הם מחפים ומה מחירם עבורנו

שלבקה קופרווסר

שלבקה קופרווסר מחפשת את הניצוץ בצבע ירוק בוק

שירה חדשה ישנה

עם נושע יצא, כולו אומר חיפזון. עף עם הרוח, נשר, כנפי דמיון. וכרגע ים נקרע, יבש בקיפאון • רָאֲתָה שִׁפְחָה עַל הַיָּם – דוד דרוק

זהירות: תוקפי הרב פייבלזון יגיעו גם אלינו

זה התחיל ממסע הוקעה בביטאונים והידרדר לתקיפה אלימה של רב דגול רק בגלל השקפותיו. ולא, זה שהוא תלמיד חכם עצום, ירא שמים ובעל חסד – לא עזר לו • אם לא נתייצב כולנו מאחוריו – אנחנו הבאים בתור

אור הנר

איפה זה אור הנר?

כש"לכה דודי" טריפולטאית מתנגשת בפייק ביטחון בה'

אני בוגר חברון, קבלת שבת התפללתי בנוסח מזרחי מול שלטי העבודה-מרצ • במוצאי שבת, כשהתחלתי להבין איך הציבור החרדי מתנהג בקורונה – תחושת ההתרוממות התחלפה בזעם עצום, ויש לי כמה דברים לומר לכם • דוד דרוק

No data was found

אולי יעניין אותך גם

רוצים להיות מעודכנים?
הירשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן