מה זה בעצם חתימה הדיגיטלית? ולמה זה מיוחד כל כך?

החתימה הדיגיטלית היא סוג של חתימה אלקטרונית הנעשית על ידי שימוש באלגוריתם מתמטי. חתימות דיגיטליות משמשות בסוגים רבים ושונים של עסקאות, כגון לאימות הודעת דואר אלקטרוני, לספק הוכחה לבעלות על קניין רוחני או לחתום על חוזים. חתימות דיגיטליות פועלות באמצעות שני חלקים:

1) מפתח פרטי, שניתן לשמור בסוד

2) מפתח ציבורי, שניתן לשתף עם כל מי שרוצה לאמת את החתימה הדיגיטלית.

לרוב משתמשים בחתימות דיגיטליות במקום חתימות בכתב יד על מסמכי נייר. הסיבה לכך היא שהם מספקים דרך בטוחה הרבה יותר לאנשים או לארגונים להוכיח שהם הסכימו לחוזה או להסכם משפטי אחר.

חתימות דיגיטליות

חתימות דיגיטליות הן סוג של חתימה אלקטרונית. הם משמשים לאימות זהות השולח וכדי להבטיח שלא יתעסקו בתוכן במהלך השידור. החתימה הדיגיטלית היא סדרה של אותיות, מספרים או סמלים המזהים אדם או ארגון באופן ייחודי. זה יכול להיות פשוט כמו כתובת דואר אלקטרוני, אבל זה יכול להיות גם תעודה דיגיטלית מורכבת הכוללת מפתחות ציבוריים ופרטיים כאחד. חתימה דיגיטלית מספקת שתי פונקציות עיקריות: אימות ואי-דחייה. אימות פירושו שהמקבל יכול לוודא שהשולח הוא מי שהוא טוען שהוא. אי-הדחה פירושו שזה מונע מהם להכחיש שהם שלחו אימייל או תקשורת חתומה אחרת.

חתימות דיגיטליות הן סוג של חתימה אלקטרונית. הוא נוצר באמצעות שימוש בהצפנה ומספק אימות ואי-הכחשה.

נעשה שימוש בחתימה על מסמכים אונליין כדי להבטיח שהנתונים המועברים הם אותנטיים ולא שונו בשום צורה. חתימות דיגיטליות מספקות אימות מכיוון שניתן להשתמש בהן כדי לוודא שהודעה נחתמה על ידי אדם מסוים. הם גם מספקים אי-דחייה מכיוון שלא ניתן לדחות אותם על ידי השולח אם הם היו מכחישים את חתימת ההודעה המדוברת.

מסמך דיגיטלית

חתימה דיגיטלית היא מונח משפטי המתייחס לתהליך החתימה על מסמך דיגיטלית. זה נקרא גם חתימה אלקטרונית. החתימה הדיגיטלית משמשת לאימות זהות החותם ולוודא שהוא הסכים לתוכן המסמך. החתימות הדיגיטליות פועלות על ידי הצפנת המזהה הייחודי של אדם עם המפתח הפרטי שלו. כאשר המידע המוצפן הזה נשלח, ניתן לפענח אותו רק על ידי מישהו שיש לו גישה למפתח הציבורי מצמד המפתחות הפרטיים של אותו אדם. חתימות דיגיטליות משמשות לעתים קרובות עבור חוזים, כאשר הם יכולים להגן מפני זיוף ולספק דרך לאימות בקלות עבור שני הצדדים בעסקה לדעת מתי חוזה נחתם מבלי שאף אחד אחר יוכל לשנות אותו לאחר החתימה. נעשה שימוש גם בחתימות דיגיטליות חתימה דיגיטלית למסמכים היא דרך לאמת את המסמך בצורה דיגיטלית ולהוכיח שהוא נוצר על ידי מי ששלח אותו. החתימה הדיגיטלית משמשת בכל הענפים והמגזרים. ניתן להשתמש בו למטרות רבות כגון חתימה על חוזים, אישורי מסמכים או כל הסכם משפטי אחר. הוא משמש גם לאימות השולח של אימייל. חתימות דיגיטליות אינן טכנולוגיה חדשה. הם קיימים כבר כ-30 שנה ואומצו באופן נרחב בתעשיות שונות.

לפרטים נוספים ביקרו באתר: https://easy2sign.co.il

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

ואביתה תהילה

וַאֲבִיתָהּ תְּהִלָּה, מִיּוֹשְׁבִי בַּד, לוֹחֲשֵׁי לָט, חוֹבְשֵׁי סַלּוֹנוֹת, יוֹשְׁבֵי מִרְפָּסוֹת – וְהִיא תְּהִלָּתְךָ • מעטו של בן ישיבה

לְמַעְלָה

כִּי הָאָדָם עֵץ הַשָּׂדֶה וְהַצָּמָא הַזֶּה לְמַיִם לֹא נוֹתֵן עוֹד מְנוּחָה

צבי דוד – חלק 1

סם גרין חולק איתנו את סיפורו של צבי דוד, חלק ראשון בטרילוגיה.

נִטְרֹף אֶת הַחַיִּים

הֲרֵי בַּסּוֹף נַבִּיט בְּיַחַד לְאָחוֹר, עַל הֶעָבָר, אִם הִצְלַחְנוּ אוֹ כָּשַׁלְנוּ. לָדַעַת לִבְחֹר • אפרת ורניק

צבי דוד – חלק 2

סם גרין חולק איתנו את סיפורו של צבי דוד, חלק שני בטרילוגיה.

No data was found

אולי יעניין אותך גם

קֶרַח

רוצים להיות מעודכנים?
הירשמו לניוזלטר שלנו