זהירות: תוקפי הרב פייבלזון יגיעו גם אלינו

זה התחיל ממסע הוקעה בביטאונים והידרדר לתקיפה אלימה של רב דגול רק בגלל השקפותיו. ולא, זה שהוא תלמיד חכם עצום, ירא שמים ובעל חסד - לא עזר לו • אם לא נתייצב כולנו מאחוריו – אנחנו הבאים בתור
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

לפנות בוקר של יום שני, קיבל הרב אליהו מאיר פייבלזון הי"ו איום מסוכן על חייו. זה קרה בגלל השקפות שהוא מביע בשיעורי תורה. הוא לא רק הותקף לבד, גם אשתו הרבנית פנינה הותקפה.

שני פורעים ארבו להם באישון ליל שישובו לביתם מחתונת ראש ישיבת מהרי"ל הרב יוסף שרייבער, וכשהם שבו, החלו לאיים עליו עם סכין מסוכנת.

אחד מן התוקפים תפס ברב ושלף סכין חדה והצמידה לחזה של הרב (נס שהם שומרים נגיעה) והכריז כי אם ימשיך בהעברת שיעורים יבוא המשך חמור יותר.

התקרית החמורה מגיעה בהמשך למערכה הארסית נגדו במספר ביטאונים מפלגתיים, שחשו צורך לרמוס אותו, לגמור אותו מבחינה ציבורית, במקום לנהל דיון הלכתי השקפתי מכובד כנהוג בעם ישראל.

אני לא חסיד של הרב פייבלזון ואני חלוק עליו בהרבה נושאים. אולם האיש בעל חסד, ובעל השקפה והוא קרבן ציבור וסובל בגללנו, בגלל קיומנו כיהודים חושבים ולא בגלל שהוא איש אחד.

העניין מזכיר לי שפעם עניתי על סקר, ככל הזכור לי זה היה ממשלתי, בנוגע לביטחון האישי שלי. לפי התשובות שנתתי לגבי חוויית מסוכנות שחוויתי, היה נשמע שאני אדם מוגן מאוד. אחרי זה אמרתי לה להוסיף בהערות למי שינתח את הסקר, שכל זה נכון, אבל אני יודע שאם אגיד דעות מסוימות בישיבה או בבית כנסת יתנו לי מכות ואולי גם יהרגו אותי במקומות מסוימים.

אין פה באמת ביטחון, אני פשוט כבר נזהר מראש ויודע לא לנסות להשפיע על המרחב שלי ולהיזהר בדיבור וכך להגן על ביטחוני האישי.

אנו החרדים החושבים, נמצאים באותה סירה עם הרב פייבלזון. הסיבה שהוא הותקף זה כי הוא הצליח, לא כי הוא בהכרח חושב הרבה יותר מאיתנו. כולנו יכולים להיות הרב פייבלזון להסתכן במוות.

ולכן שומה עלינו להראות שאנו לא נכנעים ולחזק את החשיבה החופשית במגזר. כך אנו שולחים מסר שיראה לאותם פורעים שאנו לא נבהלים ונעמוד על שלנו ולכן שיניחו לנו.

אנו צריכים להתאחד וליצור מפגן של אחדות בתת-מגזר שלנו; מפגן של אחדות שיוקיע את המעשה הנפשע; מפגן של אחדות לתועלת עם ישראל שיקדם עבודת ה' אמיתית ולא עבודה זרה של פחד; מפגן של אחדות שיעזור להפיץ עוד אור בעולמו של הקב"ה ויאפשר מקום מכובד לחרדים חושבים באשר הם.

הגיע הזמן להכריז באופן ציבורי ולא להתבייש ולא לפחד: לעולם לא עוד!


ומה התשובה שלנו? בואו להדליק שלהבת אור יקרה באמצעות הוצאה לאור של ספרי הגאון הרב אליהו מאיר פייבלזון. כי אומרים לא לאלימות בתוך המגזר החרדי! כנסו:

https://www.charidy.com/dchl/drilman

3 מחשבות על “זהירות: תוקפי הרב פייבלזון יגיעו גם אלינו”

 1. למה רק:
  כי אומרים לא לאלימות בתוך המגזר החרדי! כנסו:….

  תהיה גבר ותהיה נגד אלימות בכלל!
  לא בציבור החרדי.
  לא בציבור הדתי יהודי.
  לא בציבור היהודי בכלל, כולל החילוניים.
  ולא במדינת ישראל נגד הערבים…..
  ולא בשטחים שבשליטתנו נגד הפלסטינאים…

  ועד כאן דיינו.

  הגב

כתוב/כתבי תגובה

אולי יעניין אותך גם

בין פקיסטן לברכפלד

גרשון מושקוביץ קרא את סיפורה המחריד של נאנסת בפקיסטן, ויצא עם תובנות, הרהורים והקבלות: מה בין החברה החרדית לשבטים הפקיסטניים?

כן לא שחור לבן – פרק ראשון

פרק ראשון בסיפורו של אומץ
הוא לא מבוסס על שום דבר והוא נוגע בנקודות הכי עמוקות של כולנו

איש לא הבחין בה

מביט שוב לאחור, מחפש לתת לה יד. מעיף מבט הרחק אין דרור, מסניף את ריחה מחתיכת בד • דוד דרוק

מלך האריות 2019

גרשון מושקוביץ במסע אל מסריו החברתיים של מלך האריות

בערל נרדם

ששששש בערל תישן, אני שומרת עליך

קופת העיר לא לבד: כך מותגו "ערי הקודש" לצרכי תרומות

ישראל שפירא ראה מודעה של קופת צדקה ויצא בעקבותיה לחפש את ערי הקודש של ארץ ישראל • מיהו הגדול בישראל שסבר כי רמת השרון וחברון קדושות באותה עוצמה ומי אמר "אם אלה הן ערי הקודש, מתאר אני עד כמה מגיע לכלוכן של הערים החילוניות?"

שירה חדשה ישנה

עם נושע יצא, כולו אומר חיפזון. עף עם הרוח, נשר, כנפי דמיון. וכרגע ים נקרע, יבש בקיפאון • רָאֲתָה שִׁפְחָה עַל הַיָּם – דוד דרוק

No data was found

אולי יעניין אותך גם

קֶרַח

רוצים להיות מעודכנים?
הירשמו לניוזלטר שלנו

דילוג לתוכן