לפצח הייטק

כיצד מפצחים הייטק, ואיך מפתחים גרעינים, השתקפות סימבולית על המסע לקריירה

שנים שג'ינה מנסה את מזלה בהייטק. הבעיה היא שהראש שלה מחובר אחרת מאשר אצל הייטקיסטים, אבל ג'ינה לא מוכנה לוותר על החלום הגדול שלה לעבוד בעבודה שקשורה בהייטק. ג'ינה אומרת לסובבים אותה ש"אין דבר העומד בפני הרצון כי גם למי שעומד שם אין משהו שיכול לחסום אותו". בעיקרון ג'ינה חושבת שהיא גאונית שהיא עלתה על המשפט הזה אבל כשהיא מסובבת אותו בראשה היא מתחילה להתבלבל ולהרהר שאולי זה בכלל לא נכון ואז היא גם מבינה מה שאחותה אומרת לה כל הזמן "את לא בנויה לסיבים".

כל כמה ימים היא שולחת קורות חיים למשרד אחר. פעם אחת היא אפילו הצליחה להתקבל לראיון עבודה אבל כשהיא התיישבה מול המראיין הממושקף היא ניסתה לבדוק איזה מספר גבוה יותר במשקפיו, ימין או שמאל. לבסוף לא התאפקה ושאלה אותו. כמובן שהפגישה הסתיימה מיידית, אולם בדרך החוצה ג'ינה ניסתה לברר אצל המזכירה ימין או שמאל? המזכירה חשבה שהיא מדברת על הבחירות וצעקה לה ימין! ועד עכשיו ג'ינה חושבת שלאיש הממושקף יש עין ימין שרואה למקרוב יותר מאשר למרחוק.

כל בוקר ג'ינה פותחת את המייל שלה במחשב לראות אם אול-ג'ובס שלחו הצעות עבודה חדשות. כשיש לה דואר שלא נקרא היא מתמוגגת. היא מכינה כוס קפה עם אחד סוכרזית ומתיישבת לקרוא. היא לא ידעה שהייטק קשור להרבה דברים ושיש המון מילים שהיא לא מבינה אבל היא שמה לב שכשמפלרטטים עם מילה, לאט לאט מתחילים להכיר אותה במודעות של המח.

אתמול דודה שלה מאמריקה התקשרה אליה באנגלית ואמרה שיש לה עבודה בשבילה אבל איטס נוט הייטק. היו כמה רגעים של שקט מתוח לבסוף ג'ינה התעשתה ושאלה אותה "סו באיזה תחום זה?"  מתברר שזה בתחום הבוטניקה. יש מפעל שמנסה לשעטנז גרעינים לבנים וגרעינים שחורים יחד. הכוונה היא לגדל חמניות שיעשו את רוב העבודה. ג'ינה רצתה לדעת מה יהיה התפקיד שלה בהמצאה פורצת דרך זו ודודה שלה מאמריקה אמרה שהם צריכים מישהי שתדבר אל הצמח כל שעה עגולה (בשעות הבוקר בלבד שאז קרני השמש נותנות עבודה כמו שאומרים) והיא חושבת שג'ינה יכולה להתאים לזה. וגם, כך הוסיפה הדודה, את תוכלי לספר לצמחים את כל מה שאת יודעת על הייטק.

כמה שעות לאחר מכן ישבה ג'ינה אצל מנהל משאבי אנוש ב "ק.מ.ל. פיתוחים בע"מ" מר אלישע לוי. אלישע שאל אותה בת כמה היא והיכן היא מתגוררת ועוד כמה שאלות על יחסי אנוש שלדעתה של ג'ינה לא היה בהן שום קשר בפיתוח גרעינים. בשלב מסוים היא לא התאפקה ואמרה: "מר לוי, האם אתה בעצמך אוכל גרעינים"? מר לוי היה בהלם, הוא כמובן לא ציפה לשאלה כזו "כן בהחלט" ענה, מופתע מהפתיחות של עצמו. ג'ינה לא הרפתה ושאלה "תגיד לי מר לוי, האחרון שראיינת לתפקיד זה, האם שאלת אותו מה הוא יותר אוהב, גרעינים שחורים או לבנים?" מר לוי אמר שלא. ג'ינה קפצה ואמרה "אני, מר לוי, אוהבת את שניהם בדיוק אותו הדבר ולכן אני חושבת שהתפקיד הזה מתאים לי"

מיותר לציין שג'ינה קיבלה את התפקיד עוד באותו מעמד. כל יום היא נוסעת ארבעים ושבע דקות הלוך וחמישים ותשע דקות חזור (בגלל הפקקים של אחרי הצהריים) וכל שעה עגולה היא מדברת עם חמניות על הא, על דא ועל הייטק.

Image by RitaE from Pixabay

8 מחשבות על “לפצח הייטק”

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

בְּקַו הַתֶּפֶר, בְּקַו הַשֶּׁבֶר

פֹּה בַּלֵּב בֵּין יָמִין לִשְׂמֹאל, בְּקַו הַתֶּפֶר. יֵשׁ הִתְגַּלּוּת יֵשׁ הַסְתָּרָה, וְשׁוּב דִּמְעָה • אפרת ורניק

"תוציאי לוח שנה", דרש השבוי מוייטנאם

הרב ג'ף שוורץ הוא רב צבאי אמריקאי. ג'ודית היא אשה גויה המתגוררת ב"מוזיאון". מייקל הוא חייל צעיר שנפל לשבי אכזרי. דרכם נפגשה לרגע אחד בלתי אפשרי • סיפור לחנוכה

רבי מאיר שפירא

היש לך ביטוי מוחשי יותר לאיחוד העליון בין הקב"ה אורייתא וישראל מהדף היומי

הנסיך הקטן

כשהקריירה מאיימת להטביע אותנו, מלכיה פ. ה. פ. לא מוותר על הנסיך הקטן שבתוכו • ציור מנפש הומיה

מהחלום של רבי אריה לוין ועד לשיר המרגש בביצוע רזאל

זה סיפור ירושלמי שנפרס על פני דורות: אשתו של רבי אריה לוין נגלית אליו בחלום ומבקשת שילך לנחם את משפחת רוזנבליט • רבי אריה מגיע, הנכדה כותבת שיר, ח"כית גאולה כהן מבצעת שינויים והסוף מגיע השבוע באולפן ההקלטות

מאחורי הפרגוד

דוברים מפורסמים וקהל מגוון יצרו מפגש שירה בין מגזרי. ערב ההשקה של 'פרגוד' הביא לבמה את הכתיבה היוצרת החרדית על המורכבות והייחודיות שבה

כן לא שחור לבן – פרק 2

ידעתי שלא עשיתי את מה שהואשמתי בו • ידעתי שזה לא אשמתי • ידעתי שיתכן ולעולם לא אחזור • פרק נוסף בסיפורו של אומץ לחרדים

פקיד הבנק סירב, יוס'ל התעקש, ואז החלה קריסה

זה סיפור על יהודי ממאה שערים שכל חסכונותיו כמעט וירדו לטמיון, אלמלא תושיית בנו. ויותר מכך זה סיפור עלינו. על הדברים ששכחנו בדרך. על אבדן תחושת האבל. מה הקשר? הטו לבכם לכתבה

No data was found

אולי יעניין אותך גם

רוצים להיות מעודכנים?
הירשמו לניוזלטר שלנו