דיאטת הדיאטות

אך חלפו החגים והמירוץ לגזרה התחיל, מוישה מגיע לתובנה במלחמת הדיאטות

אז זהו, אחרי החג זה כבר כאן, ואנחנו נשארנו עם הרבה התעלות רוחנית מחד, ומקרר מפוצץ בשרים ושאר מעדנים מאידך, עם עוד כמה קילוגרמים חדשים שנערמו עלינו, וכשאי שם בפנים מסתתר לב עם מצפון דואב על החריגה הבלתי חוקית.

את תוצאות החג מבחינה זו ניתן לסכם ולומר, כי ישנן שהלקח אותו הפיקו מהחג בא לידי ביטוי בתורות המשתרכים אל עבר המראות מחמיצות הפנים, כשהשאלה המפורסמת ממגילת רות "הזאת נעמי?!" מנסרת ברקע החלל, וכממשיכה ואומרת "אל תקראנה לי… אני אבוא לבד, כשאוּכל, כשאמצא את הגואל".

מהפן השיווקי – כלכלי, הביטוי בתחום מוצרי הצריכה מורגש בביקוש מטורף של סרטי מדידה ומשקלים, ובתחום מוצרי השירותים, זה איך לא, הדיאטות החביבות, חביבות בעיקר על מי שצוחק כל הדרך אל הבנק.

אז זהו, זה הזמן המתאים לספר את סיפורו הנוגע ללב של מוישה גרוייסע-פליישער, האיש והאגדה והדיאטה.

ובכן, מוישה דנן הוא איש חביב למדי בשנות החמישים לחייו, רחבו יתר על גבהו כפליים, שהפסיד את התחרות על התואר 'האיש השמן בעולם' בעקבות שלא היה משקל באזור שהסכין לשאת אותו על גבו.

עם הופעתו של סנטרו החמישי של מוישה, הודיעה  לו רעייתו המסורה מרת יענטא תחי' שלא עוד, וסנטר נוסף אחד והוא לא עובר את מפתן הבית. 'לא', היא הדגישה, 'זה לא איום – זו עובדה! רוחב המשקוף מוגבל, ומצדי אפילו שתישאר בפנים, רק לעבור לא תוכל. עליך להחליט היכן אתה סועד את סעודותיך הקרובות, בשביל לקבוע את המציאות מאיזה צד של המשקוף תישאר לבסוף'.

בשביל מוישה זה מספיק בשביל להכריז רשמית על התמודדות לדיאטה. הוא לוקח לידיו את הפרסומון המקומי, זה שעביו כמעט ומעפיל על אחד מוותיקי סנטריו של מוישה, ומתחיל לעלעל במרץ, תר אחר דיאטה ראויה לשמה.

לאחר עלעול מעמיק, נראה היה שמתגבש כיוון לזוכה במקום הראשון, הייתה זאת דיאטת צמידי הכושר הכשרה, המשולבת בדיאטת המים.

טלפון קצר לדיאטנית הנורא משכנעת שמעבר לקו, והדיאטה יצאה לדרך. הדיאטנית המאד מאד עסוקה קבעה לו תור בסדנא של אמצע שבוע הבא, תוך שהיא מדגישה שהתאריך הכל-כך מוקדם הוא רק לאור מצבו המתקדם.

אחרי יומיים (בגלל שהדיאטנית התקשרה שהתפנה מקום בסדנה של השבוע), הוא מצא את עצמו מחכה עם עוד שני גברים עגלגלים כשהם ממתינים לסיומה של הסדנא לנשים, כשברקע הדיאטנית המופלגת מנסה לעשות סדר בשאלות הנשים: 'רגע בנות, פרה פרה!'.

בסוף הם נכנסו, הדיאטנית הנודעה התנצלה "ראיתם כמה אני עמוסה", ומיד פנתה להסביר על הדיאטה הייחודית והמוכחת.

"דבר ראשון, תלכו לקנות חולצות חדשות, חמש מידות פחות, כי מהר מאד תצטרכו אותם. כדאי גם שתתחילו ללבוש אותם כבר עכשיו, יש לכך השפעות פסיכו-דינמו-קוגניטיביות על הנראות הנוירו-מולקולרית של המוח". פצחה במונולוג מרטיט סנטרים.

לגופה של דיאטה, הסבירה: "אני אמכור לכם את הצמיד הדיגיטלי הזה שאתם רואים, במחיר מבצע של 5500 ₪ לא כולל מע"מ, אבל רק הוא אפקטיבי, כל מה שמוכרים באיביי זה רק חיקוי, בדוק!" הכריזה בפאתוס.

"הצמיד הזה, תפקידו לצפצף כל 78.3 מטר בצעידה הדו יומית שתעשו, ואז אתם עוצרים ושותים 337 סמ"ק בלגימה אחת מהבקבוקים המדודים שאני אמכור במחיר מיוחד למשתתפי הסדנאות. וזהו, רק תחכו להשמין ממחמאות!", סיימה בקול נרגש.

"רק אל תשכחו, חובה להקפיד בדיוק נמרץ להוראות, ואם חרגתם מההוראות המדויקות תתקשרו להתייעץ", הוסיפה באדיבות.

כעז אחר העדר ציית מוישה לקולה של הגואלת, רכש מה שרכש, שילם מה ששילם, ופצח בצעידה מרתונית על פי ההוראות המדויקות נורא (ואיום). כך הלך הוא הלוך וצעוד, אוסף מדי פעם את הכפתורים שניתרו להם בחדווה מחולצתו החדשה, עד שהגיעו לאזניו צפצופי הצמיד המוצמד לידו. הוא האט את התגלגלותו עד לעצירה מוחלטת, הוציא את הבקבוק המדוד שמחירו לא סולא בפז, אלא שלפני שהוא התחיל ללגום ממנו הוא קלט את הבעיה – הצג של הצמיד הראה על עצירה אחרי 83.2 מטר מתחילת הצעידה, חריגה של 4.9 מטר מההוראות המדויקות, בעיה.

הוא הוציא את הפלאפון מכיסו, התקשר לדיאטנית שהורתה מה שהורתה, והמשיך בצעידה. לא נאריך בדברים, רק נציין שאחרי שהוא התקשר אל הגברת עוד פעם, הפעם בשל השתנקות שהיוותה "הפסק" בעיצומה של שתיית הבקבוק המדוד, ענתה לו הגברת בנחמדות ש"אני עמוסה מדי לענות על הרבה שאלות. תבוא לסדנא המורחבת שבוע הבא, רק תזכור שעליה אין את ה75% הנחה שיש על סדנא ראשונה".

זה הספיק למוישה בשביל לקחת לידיו שוב את הפרסומון המבטיח.

הזוכה הפעם במקום השני הייתה דיאטת ה-OGC הידועה, שבמסגרתה אוכלים רק מאכלים בצבע ירוק, מטפטפים לפה שלושה פעמים ביום את טיפות הOGC הפלאיות, ומורידים 50% ממשקל הגוף בתוך מחצית השנה, ללא תלות בסוג הגוף המדובר.

סכומים ניכרים הוזיל מוישה מכיסו המצ'וקמק על הOGC הנהדר, אלא שבדיוק כשחלפו שלושה חודשים ושני סנטרים חדשים צצו להם מאי שם, החלו לצוץ גם הבעיות. בכמה צהובונים התפרסם שהOGC החביב אינו אלא הורמון גדילה של ג'יראפות, האחראי למראה החטוב של החיה הנחמדה, ובכלל OGC זה קיצור של "Only a giraffe can" (- רק ג'ירפה יכולה). אחד הצהובונים התייחס אף לחלקה הירוק של הדיאטה, וטען טענה כבדת משקל, ש"גם היפופוטם ופרה אוכלים רק ירוק, ובכל זאת נראים כמו היפופוטם ופרה, ואריה אוכל לא רק הורמונים של ג'ירפה אלא את הג'ירפה כולה – והוא כלל לא נראה בדיאטה".

הבאה בתור הייתה דיאטת הכרוב הכבוש, הידועה בשם דיאטת האוקיינוס הפסיפי. הדיאטה גורסת כי הימנעות מאכילת פחמימות, שומנים, וסוכרים, פלוס אכילת חצי ק"ג כרוב כבוש בסיומה של כל ארוחה (רגע, מה היא כוללת הארוחה הזאת?!), מורידה היקפים באופן מיידי ומשמעותי. הדיאטה באה לסיומה רק לאחר שרופא המשפחה התערב, והודיע למוישה שכמות הנתרן בדמו מספיקה בשביל לכבוש פיל אפריקני ממוצע במלח, ומכיוון שמוישה לא היה בטוח שהוא אינו הפיל המדובר, הוא משך את ידיו הבשרניות מהדיאטה הארורה.

כאן הגיעה תורה של הדיאטה המופיעה בבמה זו בחשיפה ראשונה – "דיאטת הברזים" או בשמה המקצועי "דיאטת טרוניירס".

הדיאטה שמשגעת את ברזיל, גילתה אחר מחקרים מעמיקים ומקיפים שככל שמספר הברזים באזור המחיה גבוה, כך בגרף ישיר יורדת במקביל עקומת אחוזי השומן בגוף. החברה שמייבאת את הדיאטה מתאימה את בית לקוחותיה לעקרונות הדיאטה, וממקמת את הברזים במיקומים התואמים לידע המדעי שרכשו החוקרים עם התפתחות השיטה.

מוישה, ששעט אל הדיאטה כמוצא מוצא רב, גילה עד מהרה שהיא כילתה את אחרוני פרוטותיו, וכך הוא נאלץ להמתין עד להשמנת ארנקו בכדי לצרוך את הדיאטות הבאות.

וכך המתינו להם בסך דיאטות למכביר, ביניהם דיאטת מיצי הקיבה, דיאטת 12 הימים הגורליים, דיאטה לפי סוג אופי, דיאטת קרוקודיל, דיאטת אורז משוחזר, ועוד אינסוף דיאטות שונות ומשונות, אלא שאז אירע לפתע מאורע שובר שוויון.

מוישה גרוייסע-פליישער התחיל לחפש דיאטה המסייעת להפחתה ניכרת בכמות הדיאטות, משום שהוא הגיע למסקנה שעדיף להיות שמן בלי דיאטה ולחיות, מאשר לא לחיות בגלל הדיאטה ולהישאר שמן.

by novelrobinson from pixabay

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

מי צריך מטוס אם יש לנו קפיצת הדרך

72 שנה למות ממציא המטוס, ישראל שפירא נבר ומצא: כך שייטו גדולי ישראל בין העולמות • על שטיח מעופף, ישירות מקאלוב לטבריה, הצדיק שנסע לאחר מיתתו ובית הכנסת שעבר מספרד לצפת • מרתק

משוגעים לדבר

ושם בתוככי ביתם הקדוש, הישן והנושן. כמו כוחם איננו נדוש, ניצתים בן רגע, ככבשן • שיר אהבה לבני התורה

פטרנקר לא מתחפש

פטרנקר היה ילד נורמלי עד שפעם אחת הוא ראה מישהו מת ברחוב 59 ליד הבנק • פטרנקר שוכב על הספסל בזכרון משה, כבר אחרי חצות ומישהו נכנס לבית הכנסת • סיפור לפורים

עִם הַזְּמַן

כִּי עִם הַזְּמַן – הַיָּדַיִים נִשְׁבָּרוֹת, וְהַזְּכוּכִית
הַדַּקָּה הַסְּדוּקָה – נִשְׁאֶרֶת שְׁלֵמָה.

כן לא שחור לבן – פרק 2

ידעתי שלא עשיתי את מה שהואשמתי בו • ידעתי שזה לא אשמתי • ידעתי שיתכן ולעולם לא אחזור • פרק נוסף בסיפורו של אומץ לחרדים

בחורים טובים

ב-90 דקות של צחוק, הלהיט הקולנועי נוגע בגזענות, אהבה ושוביניזם במגזר החרדי. המסרים פשטניים, אך ההגשה שנונה והאולמות מלאים, גם בחרדים.

No data was found

אולי יעניין אותך גם

רוצים להיות מעודכנים?
הירשמו לניוזלטר שלנו