כמה עולה מצבר סטאר סטופ בימינו?

לא מעט אנשים כיום בוחרים לנהוג במכוניות חשמליות וזאת בשל הרצון לחסוך בדלק וכן בשל הרצון לשמור על איכות הסביבה. רכב חשמלי איננו רכב זול ועל כן, ישנם כאלה שמסתפקים ברכבים היברידיים או ברכבים מיקרו היברידיים. ברכבים אלו, המנוע מכבה את עצמו בכל עצירה, בין אם מדובר על המתנה קצרה, עמידה ברמזור ועוד. המנוע למעשה מבצע את סגירתו באופן עצמאי וכאשר שוב לוחצים על הגז ומעוניינים להמשיך בנסיעה, המנוע מתעורר מחדש לחיים. כך הרכבי הללו חוסכים פליטת מזהמים ודלק.

מה שחשוב לדעת על הרכבים הללו הוא שהמצבר המותקן בהם איננו דומה למצבר שיש ברכבים רגילים שכן, בעוד שברכבים רגילים מותקן מצבר חומצה עופרת מוכר ושגרתי, הרי שברכבים הללו ישנו מצבר start stop שהוא מצבר מיוחד שעונה על הדרישות של הרכב המדובר. הוא מתממשק עם הטכנולוגיה של הרכב בצורה טובה וכן הוא עמיד וחזק.

מצבר start stop– במה מדובר?

בניגוד לרכבים שיש להם מנוע רגיל, רכב שבו מותקנת מערכת start stop אשר מכבה את הרכב כאשר הוא עומד ומחדשת את הפעולה שלו כאשר לוחצים שוב על דוושת הגז, דורש מצבר מיוחד ומותאם לו שכן, אם ברכב רגיל מספר ההתנעות השכרתי ביממה ינוע בין ארבע לחמש פעמים, הרי שברכבי סטראט סטופ הכמות המדוברת תשלש את עצמה ובמיוחד בנסיעות עירונית שיש לא מעט פקקים. ניתן להגיע בנסיעות שכאלה ללא מעט התנעות בלשום המעטה בנסיעה אחת בלבד ולכן, מצבר של רכב רגיל לא יהיה מספיק חזק בכדי לעמוד בעומס של ההתנעות הללו. מצבר start stop לעומתו, יצליח לעמוד בדרישה.

מצבר start stop מתוכנן בצורה שבה הוא יצליח לעמוד במצב שבו יש התנעות רבות של הרכב תוך פרק זמן קצר. ניתן למצוא שני סוגים של המצבר המדובר, כאשר הראשון הוא מצבר מסוג AGM שיש לו טכנולוגיות גבוהות וכן הוא עמיד בצורה יוצאת דופן. המצברים מהסוג הזה לרוב יותקנו ברכבי יוקרה והעלות שלהם תהיה גבוהה יחסית. מצברים מסוג אחר הם מצברי EFB אשר גם הם רלוונטיים עבור התנעות רבות בלי לקצר את אורך חיי המצבר, אך מדובר על מצברים שגרתיים יותר שניתן למצוא אותם ברכבים פחות יקרים.

באופן כללי ניתן לומר שמצבר סטראט סטופ הוא מצבר שיש לו קיבולת כמעט כפולה ממצבר רגיל וגם כאשר המנע כבה הוא ממשיך לנפק חשמל לכל המערכות שנותרו דלוקות ברכב כגון: האורות, המזגן, הרדיו וכן, הוא יספק חשמל עבור התנעה נוספת.

כמה יעלה לכם מצבר start stop?

מצבר start stop יהיה יקר יותר ממצבר רגיל. העלות המדויקת שלו תהיה בהתאם לסוג המצבר המדויק שאתם זקוקים עבור הרכב שלכם בהתאם לדגם שלו וכן, בהתאם ליצרנית של המצבר. חשוב כמובן לבחור במצבר של יצרנית אמינה, אשר תוכלו לדעת שהוא ישמש אתכם נאמנה לאורך זמן. כדאי לבחור בחברה שמציעה אחראיות על המצבר לפרק זמן ארוך יחסית שכן, העלות שלו גבוהה.

אם אתם שואלים את עצמכם עוד שאלות על המצבר המדובר, באתר של מאור מצברים עד הבית, תוכלו לקבל את כל התשובות.

Julia Avamotive באתר PEXELS

כתיבת תגובה

אולי יעניין אותך גם

ימים נוראים בתל אביב

חווית הימים הנוראים בעיר ללא הפסקה, אומץ לחרדים עושה גרפיטי לנשמה

קול קרקורי המטיפעונים

התנצחותם של גדולים בעיטור הבכורות בפדיון הבן, מזכה אותנו לפירוש יקר ומיוחד בקינת אני הגבר ומנהג הכפרות

בזמן הווה

אמנית חרדית ניצלה את תקופת הקורונה כדי לחזור לתחביבה הישן, ציורים אימפרסיוניסטים עזי צבע. בתערוכה ייחודית שהתקיימה בימים אלה הוצגו יצירותיה המספרים מסע ייחודי בין מגזרי ובין יבשתי.

אִם אֶפְשָׁר

אִם אֶפְשָׁר שֶׁהַשָּׁנָה הַזּוֹ, הַנִּכְנֶסֶת, תִּתְאַמֵּץ קְצָת יוֹתֵר לְהַסְבִּיר פָּנִים • שֶׁנּוֹשִׁיט לְשָׁלוֹם יָד בִּלְתִּי מְהַסֶּסֶת, וְנוּכַל לְחַבֵּק רִגְעֵי אַהֲבָה קְטַנִּים

בין פקיסטן לברכפלד

גרשון מושקוביץ קרא את סיפורה המחריד של נאנסת בפקיסטן, ויצא עם תובנות, הרהורים והקבלות: מה בין החברה החרדית לשבטים הפקיסטניים?

כָּל אֶחָד זָקוּק לְנֵס

כָּל אֶחָד זָקוּק לְנֵס, לִמְצֹא יֵשׁ בְּתוֹךְ הָאֵין בְּרֵרָה. כָּל אֶחָד זָקוּק לְנֵס, לָלֶכֶת לְאִבּוּד וְלַחֲזֹר חֲזָרָה • אפרת ורניק

No data was found

אולי יעניין אותך גם

רוצים להיות מעודכנים?
הירשמו לניוזלטר שלנו