הכרות עם תנועת ארץ לכולם

מפגש הכרות מיוחד עם מובילי יוזמת ארץ לכולם, המציעים מתווה ייחודי לחיים משותפים של יהודים וערבים בארץ ישראל "לחוד וביחד".

 

ארץ לכולם היא תנועה ישראלית-פלסטינית המקדמת חזון של פיוס ושלום בין ישראלים ופלסטינים. החזון מתבסס על הכרה הדדית בזיקה העמוקה של שני העמים לכל הארץ זו, על כבוד הדדי, על הזכות של כל עם לנהל את ענייניו לחוד במדינה משלו, ועל היתרון שיצמח לשני הצדדים שבכך שינהלו יחד את האינטרסים המשותפים שלהם בארץ הזו. 

 

התנועה פעילה כבר שבע שנים בקרב הציבור הישראלי והפלסטיני. בשנה וחצי האחרונות פתחה בתהליך משותף חוברת המפרטת את החזון, מנמקת אותו ומציעה דרכים ליישום. 

 

החוברת מוצגת כטיוטה פתוחה לדיון ולהערות. ונשמח להזמין אותך לדיון כזה כדי לשמוע ולהשמיע.

 


אנחנו מציעים לחיות כאן גם לחוד וגם ביחד.

יוזמת  “שתי מדינות, מולדת אחת” נולדה מסדרה של מפגשים שבה החלו העיתונאי הישראלי מירון רפופורט והפעיל הפוליטי הפלסטיני עאוני אל משני בשנת 2012. מירון רפופורט, יליד תל אביב, הוא עיתונאי ומתרגם שעבד ב”ידיעות אחרונות”, ב”הארץ” ובטלוויזיה החינוכית  וכותב לכלי תקשורת שונים בישראל ובעולם. עאוני אל משני, יליד מחנה הפליטים דהיישה בבית לחם, הוא פעיל פוליטי בפתח’, בוגר אוניברסיטת בית לחם ובעל טורים בעיתונות הפלסטינית.

לפגישות האלו הצטרפו שורה של פעילים ישראלים ופלסטינים שגיבשו במהלך פגישות רבות את מסמך העקרונות.

כיום גדלה התנועה במהירות ומונה כבר אלפי חברים והרעיון של “שתי מדינות – מולדת אחת” הפך כבר לחלק בלתי נפרד מהשיח על האפשרויות לפתרון הסכסוך.

לאתר היוזמה

מפגש זום: התאריך והשעה ישלחו לנרשמים

לרישום למפגש ההכרות